Czcionka: Kontrast:

15 września 2020 r. gościliśmy w naszym przedszkolu jeża pigmejskiego, który pochodzi z Afryki. Dzięki uprzejmości Firmy Format wysłuchaliśmy niezwykłych informacji na temat tego fascynującego ssaka, jego życia, środowiska i umiejętności. Jeżynka i Łatka wśród dzieci czuły się dobrze. Dzieci zachowały ciszę bo przecież jeże nie lubią hałasu, dzięki temu mogły zobaczyć go z bliska, pomachać a nawet delikatnie dotknąć kolców. Dokładne i bystre oczy naszych przedszkolaków zauważyły malutkie jak kamyczki, czarne oczka jeża, wąsiki jak u kotka, kręcący się w prawo i w lewo nosek, króciutkie łapki z pazurkami i nastawione uszka, które wyłapywały każdy dźwięk. Jedno jest pewne! Jeże są piękne!!! Szanujmy je! My po pouczającej wizycie dużo już o nich wiemy i dotykać ich nie będziemy, gdy w naszym lesie je spotkamy!

Kategorie: Aktualności, Galeria